Strona główna
Aktualności
Finansowanie
Ogłoszenia
Katalog firm
Katalog ofert
TRShop
Kontakt
Agrifac Condor Demo Tour
dodano: 12.08.2011


Firma Agrifac jest producentem opryskiwaczy polowych, kombajnów do zbioru buraków cukrowych i maszyn do czyszczenia drenaży. Zupełnie nowy, samojezdny opryskiwacz polowy „Condor”, tak jak i inne maszyny tej firmy, skonstruowano zgodnie z koncepcją „4e’s for growers”, czyli „4E dla rozwojowych przedsiębiorstw z branży upraw rolnych”. Te cztery E oznaczają Efektywność, Ekonomiczność, Ergonomiczność i Ekologiczność. Stosując do wszystkich nowych rozwiązań technologicznych kryteria koncepcji „4 E”, Agrifac zawsze przoduje pod względem rozwoju technologicznego i innowacyjności.

Opryskiwacz Agrifac Condor najnowszej generacji to istna eksplozja innowacji. Niektóre z tych innowacji opracowano na podstawie rozwiązań stworzonych już dawno temu. Na przykład bezstopniowa regulacja szerokości roboczej, wysoki prześwit i niezrównanie stabilne zawieszenie podwozia StabiloPlus to unikalne właściwości, które już przed 25 laty stanowiły standardowe cechy opryskiwacza polowego Agrifac. Opryskiwacz najnowszej generacji oferuje szereg zalet, między innymi rozwiązania StabiloPlus, HighTechAirPlus, EcoTronicPlus, Agrifac GPS oraz nowy, unikalny system GreenFlowPlus.

Układ zawieszenia StabiloPlus: dla zapewnienia niezrównanej stabilności

Podobnie jak jego poprzednicy, nowy Condor charakteryzuje się unikalnym układem zawieszenia StabiloPlus. To wahliwe podwozie z łatwością amortyzuje wszystkie nierówności terenu, zarówno na drodze, jak i w polu, zapewniając niezwykle równomierny oprysk i wysoki komfort pracy. Zastosowanie tego systemu pozwala osiągnąć wysoką stabilność belki polowej, ograniczając do minimum jej ruchy poziome i pionowe. Condor jest standardowo wyposażony w regulację szerokości roboczej w zakresie od 150 cm do 225 cm. Jest to idealne rozwiązanie, dzięki któremu rolnicy, jak i wynajmowani pracownicy świetnie radzą sobie z wykonywaniem oprysku i nawożenia we wszystkich rodzajach upraw. Prześwit wynosi 125 cm od podłoża i jest o 15 cm większy niż w poprzednim modelu.

Niska masa własna

Firmie Agrifac znowu udało się utrzymać masę własną maszyny na niskim poziomie. Dzięki niskiej masie bez załadunku (od 9.300 kg), napędowi na cztery koła kierowane oraz ogumieniu o szerokości do 710 mm i wysokości do 205 cm, opryskiwacz wywiera minimalny nacisk na glebę. Masa maszyny jest doskonale rozłożona na wszystkie cztery koła. Promień skrętu wynosi zaledwie 4,5 m. Niska masa własna i niskie położenie środka ciężkości opryskiwacza umożliwiają zachowanie wysokiego prześwitu również podczas jazdy na drodze. Ponadto zwiększenie maksymalnej prędkości jazdy do 50 km/godz. pozwala ograniczyć do minimum czas przejazdów drogowych.


Intuicyjna obsługa za pomocą systemów EcoTronicPlus i GPS

Nowy system EcoTronicPlus dostarcza użytkowi wszystkich informacji wymaganych podczas oprysku i nawożenia oraz zapewnia automatyczne wykonywanie większości funkcji maszyny. Na pełnokolorowym ekranie dotykowym wyświetlane są okna programu sterowania przedstawiające w przejrzystym układzie wszystkie funkcje oprysku. Z ekranem jest również standardowo zintegrowany system GPS! Zapewniono także możliwość prostej i bezpośredniej obsługi wielu często używanych funkcji za pomocą joysticka znajdującego się w zasięgu ręki. Sterowanie maksymalnie 32 sekcjami może odbywać się według życzenia z ekranu dotykowego, za pomocą panelu sterowania, bądź automatycznie, za pośrednictwem systemu GPS.

GreenFlowPlus: rozcieńczanie stało się zbyteczne, nowym standardem jest wypieranie cieczy

System GreenFlowPlus pozwala zredukować do minimum ilość litrów niewykorzystanej cieczy pozostającej w układzie. Zapewniono możliwie jak największą kompaktowość i dostępność pomp, filtrów i zaworów, umieszczając je jak najbliżej siebie, w centralnym miejscu z tyłu opryskiwacza. Całkowicie nowy, sterowany pneumatycznie regulator ciśnienia błyskawicznie reaguje na szybkie zmiany szerokości roboczych opryskiwacza, występujące w przypadku automatycznego sterowania sekcjami za pomocą GPS. Nowy regulator ciśnienia nie zawiera części ulegających zużyciu, dzięki czemu jest urządzeniem bezobsługowym.
Nowo zaprojektowany wysoce wydajny samoczyszczący filtr ciśnieniowy zapobiega wahaniom i zanikowi ciśnienia oraz zapewnia bardzo skuteczne czyszczenie. Przewody opryskowe o standardowej średnicy 25 mm gwarantują doprowadzanie cieczy pod stałym ciśnieniem oraz wysoką wydajność oprysku dzięki niskim oporom przepływu.
Dzięki systemowi GreenFlowPlus, pozwalającemu wyeliminować pozostawanie cieczy roboczej w zbiorniku, nie ma już potrzeby rozcieńczania cieczy, wystarcza jej wypieranie. System GreenFlowPlus jest sterowany elektrycznie i w pełni obsługiwany z kabiny wyposażonej w terminal EcoTronicPlus, na którym wyświetlany jest dokładny obraz przepływu cieczy. Rezultat: 0,0 pozostałości cieczy!

Demo Tour w Polsce
W czasie Demo Tour można będzie zapoznać się najnowszymi technologiami w zakresie metod opryskiwania. Technologie te mają na celu zapewnienie najniższych kosztów w przeliczeniu na hektar. Agrifac oferuje Państwu możliwość pracy z użyciem maszyn o najwyższej jakości, które ponadto sprawdziły się jako sprzęt o najbardziej stabilnej wartości.

19.09 – 09.10
Zachodniopomorskie + Lubuskie (week 37), Wielkopolskie, Agro Show 23-24.09 (week 38), Kujawsko-Pomorskie + Pomorskie + Warmińsko-Mazurskie (week 39), Lubelskie + Podkarpackie + Świętokrzyskie +Śląskie + Opolskie + Dolnośląskie (week 40)

Komentarze


Dodaj komentarz
nick:
treść:

300


przepisz kod z obrazka:

Akceptuje Regulamin
Wyszukaj:

szukaj w:
aktualności
finansowanie
ogłoszenia
katalog firmLogin:
hasło:

Zarejestruj się

Newsletter:

Dodając swój e-mail wyrażasz zgodę na otrzymywanie najnowszych informacji dotyczących portalu Technikarolnicza.plKatalog firm:
ITALIA POLONIA
Agroma S.A. w Poznaniu
P.H.U "ROLGWAR" Sp. z o.o.
Farmtrac Tractors Europe Sp. z o.o.
Centrum Techniki Rolniczej sp. z o.o.
DOM HANDLOWY HENRYKI I PAWŁA KORBANKÓW
PPHU FARMASZ
ZIP AGRO
Hydros-System Waldemar Zimiński
Raiffeisen Agro-Technika Sp z o.o.
Hydro-Masz
Euro Elektronika sp. z o.o.
Tekanmotor Sp. z o.o.
Fabryka Wyrobów Metalowych "BRAT-MET"Sp. z o.o.
SIPMA S.A.
HITMASZ Henryk Kołtonowski Sp.j.
RB projekt - Biuro projektowe
PHU Grocholewicz
Case IH Polska
PPHU ASTO
Farmer sp. z o.o.
ROLSAd Sp.J.
PPHU FARMASZ
Pro-Vega
Zakład Zaopatrzenia Usług i Produkcji sp. z o.o.
POM Farmasz
PAM-WWW.FRACKIEWICZ.EU
P.P.U.H.Remix-Oil
AgriTrucks Szendryk
ANT-Polska
Tanie Maszyny Rolnicze
EMMAROL Sp. z o.o.
MARK-ROL Marek Piniasrki
Farmexpert
Biuro Rachunkowe LMT
Technika Rolniczo-Budowlana "ROL-TECH"
ASOC "URPOL" WALERIAN KUNERT
PPHU FARMASZ
TORNUM POLSKA Sp. z o. o.
Pneumat System Sp. z o.o.
Agriaffaires.pl
Agriaffaires.pl
Strefarolnika.pl
Stanimpex
Rad Pol
FOMIR Michał Ilczyszyn

Ostatnio komentowane
Szymon
Treść:
Czy ktoś wie ile może kosztować tur do ursusa 5714 kto ma do sprzedani proszę wysłać link albo pisać na pocie szymon297@onet.pl
dodano:22.04.2015 20:07:48
[zobacz]

Stachu
Treść:
Szukam tura do traktora URSUS 5714 czy ktoś by mógł podać jakiś salon gdzie mógłbym kupić lub ma na sprzedanie
dodano:22.04.2015 20:10:45
[zobacz]

Grzegorz
Treść:
Czy jest możliwość montażu rewersu do ursusa 5714?
dodano:07.06.2015 12:52:54
[zobacz]

kłusownik
Treść:
podpisuję się pod opinią "emi", żałuję zakupu tego wynalazka...
dodano:01.08.2015 11:55:21
[zobacz]

kłusownik
Treść:
podpisuję się pod opinią "emi", żałuję zakupu tego wynalazka...
dodano:01.08.2015 13:21:25
[zobacz]

Micahł M-ce
Treść:
Śmigamy od 3 lat na 190tce, wszystko cacy :: )
dodano:11.08.2015 15:03:51
[zobacz]

pepsi
Treść:
http://allegro.pl/tur-ladowacz-czolowy-metal-fach-t229-1-t229-pronar-i5671070694.html
dodano:27.09.2015 14:46:54
[zobacz]

rüzgar
Treść:
But if someone gets his boxers in a knob more than slapstick Nazis or clueless anal Hitler autographing the Seed Register for Indiana Jones, then they just aren't going to be the right hearing for Inglourious Basterds. In deed they shouldn't be attention fun movies at all
dodano:27.11.2015 17:55:13
[zobacz]

janek
Treść:
W u5714 jest prawie 5tys.mth :)tylko 2 poważne awarie a tak to podzespoły eksploatacyjne :) na następny sezon dostanie nowe przednie buty.czy wiecie może czy jest sens montować w nim klimatyzację a ciągnik jest z 2004 roku
dodano:28.12.2015 21:13:51
[zobacz]

rolnik
Treść:
Nie polecam!!! Oszuści!!!! Kupiłem ich ciągnik 5 lat temu. Były z nim ciągle problemy- kilka razy był w serwisie w czasie gwarancji. Ostatnio pojawiła się większa awaria silnika i.... okazało się, że w moim ciągniku jest około 14-letni silnik, który pochodzi z demontażu z innego ciągnika!!!
dodano:15.06.2016 19:45:45
[zobacz]


wydawnictwo: Miacom-Studio | mapa strony |