Strona główna
Aktualności
Finansowanie
Ogłoszenia
Katalog firm
Katalog ofert
TRShop
Kontakt
Nowe rozwiązania w segmencie ładowarek teleskopowych - Weidemann
dodano: 29.11.2011


Na podstawie relacji wielu rolników donoszących, że większość ładowarek teleskopowych na rynku została raczej skonstruowana pod warunki budowlane i przemysłowe i w związku z tym nie spełniają one w pełni wymagań rolników, konstruktorzy Weidemanna opracowali nowe rozwiązania zaprezentowane na tegorocznych Targach Agritechnica 2011.

Srebrny medal: System asekuracji operatora vls (Vertical Lift System)

System asekuracji operatora „Vertical Lift System“ (vls) umożliwia zachowanie płynności roboczej oraz zapewnia wsparcie podczas pracy w specjalistycznym otoczeniu operatora dzięki półautomatycznym ruchom teleskopowym. Niemal pionowy manewr podnoszenia i opuszczania ma kluczowe znaczenie dla zachowania stateczności maszyny. Płynność robocza, uniknięcie redukcji prędkości opuszczania uwarunkowanej względami bezpieczeństwa i łatwiejsza obsługa maszyny zwiększają zdolności przeładunkowe maszyny. Szeregowy układ hydrauliczny pozwala na wyraźne zwiększenie prędkości roboczej bez potrzeby instalowania w maszynie dodatkowych elementów zwiększających moc hydrauliczną. Z systemem vls doświadczeni operatorzy mogą jeszcze szybciej i pewniej wykonywać swoją pracę, natomiast mniej doświadczeni otrzymają cenne wsparcie podczas manewrów ponoszenia i prac załadunkowych.
Niemieckie Towarzystwo Rolnicze DLG [Deutsche Landwirtschaftsgesellschaft] nagrodziło tę innowację srebrnym medalem. System umożliwia bezpieczne i płynne manewry robocze – również przy dużych obciążeniach użytecznych. Zdecydowanym atutem nowego systemu jest możliwość niemalże pionowego opuszczania ramienia teleskopowego, która istotnie poprawia stateczność maszyny.

Kompaktowa ładowarka teleskopowa Weidemann T4512 CC40

Gospodarstwa rolne wszystkich klas wielkości potrzebują do różnorodnych codziennych zadań w stajni i w budynkach gospodarczych oraz w starych i wąskich zabudowaniach szczególnie zwartych, zwrotnych i równocześnie mocnych maszyn. Oferując kompaktową ładowarkę teleskopową T4512 Weidemann dostarcza optymalne rozwiązanie w tym zakresie, które jak dotąd bardzo dobrze przyjęło się na rynku. Na wystawie Agritechnica  2011 został zaprezentowany silny wariant, T4512 CC40 o mocy 40 KM (29,6 kW) – nowy model cieszącej się powodzeniem serii kompaktowych ładowarek teleskopowych. Jego mocniejszy i bardziej wytrzymały silnik pozwala na sprawne wykonywanie robót we wszelkich zakresach stosowania w stajni i na podwórzu.
W odróżnieniu od sprawdzonego już modelu wariant CC40 posiada teraz składaną i zdejmowaną maskę silnika, dzięki czemu jeszcze bardziej zwiększa dostępność do komory silnika na potrzeby prac konserwacyjnych. Ponadto złącza hydrauliczne do trzeciego obwodu sterowania zostały, ze względów praktycznych, jeszcze bardziej korzystnie umieszczone, co pozwala teraz uniknąć zabrudzenia. Ładowarkę teleskopową Weidemann T4512 CC40 cechują: zdolność pokonywania bardzo niskich przejazdów o wysokości jedynie 1,96 metrów, niewielka szerokość pojazdu – 1,56 metrów i niezwykle mały promień skrętu wynoszący jedynie 821 milimetrów. Pomimo zwartej konstrukcji ta ważąca jedynie 2,5 tony ładowarka wytrzymuje obciążenie użyteczne 1,2 ton i uzyskuje maksymalną wysokość podnoszenia 4,5 m w punkcie obrotu czerpaka.

Ładowarka teleskopowa Weidemann 4270 CX100 T

Wiele większych gospodarstw rolnych w szczególności u zagranicznych sąsidów, zainwestowało w biogazownie 500kW, zapewniając sobie dodatkowe źródło dochodów. Specjalnie na ich potrzeby Weidemann prezentuje model 4270 CX100 T – mocną ładowarkę teleskopową, która pozwoli na optymalne wykonywanie czynności załadunkowych i dozujących związanych z biogazownią. Ten nowy model zwiększa wybór ładowarek w górę. Na tle dotychczasowych modeli wyróżniają go: wyższy ciężar roboczy, wzmocnione ramię teleskopowe, mocna hydraulika robocza oraz nowy ergonomiczny dżojstik. Ponadto drugi siłownik układu kierowniczego pozwala przeprowadzić manewr pełnego skrętu wykonując niewiele ruchów kierownicą. Kolejny atut to wyraźna poprawa sterowności na trudnym podłożu. W przeciwieństwie do pojazdów z wszystkimi kołami kierowanymi w wypadku tego pojazdu ze zginanym wahliwym układem kierowniczym korekty podczas prac załadunkowych można przeprowadzać w sposób lekki i łatwy – wykonując minimalny ruch kierownicą.

Innowacyjne rozwiązania – na praktyczne potrzeby

Trzy nowości zaprezentowane na wystawie Agritechnica to uwzględnienie różnorodnych doświadczeń i życzeń użytkowników, które Weidemann wykorzystał i wypełnił w innowacyjnej formie. Srebrny medal DLG za system asekuracji operatora vls jest tego potwierdzeniem. Praktyczne potrzeby to zarówno życzenia użycia mocniejszych silników w sprawdzonym modelu T4512 jak również zapotrzebowanie gospodarstw z biogazownią na ładowarki kołowe teleskopowe o większej mocy, potrzeby – które zmaterializowały się w postaci 4270 CX100 T.

Komentarze


Dodaj komentarz
nick:
treść:

300


przepisz kod z obrazka:

Akceptuje Regulamin
Wyszukaj:

szukaj w:
aktualności
finansowanie
ogłoszenia
katalog firmLogin:
hasło:

Zarejestruj się

Newsletter:

Dodając swój e-mail wyrażasz zgodę na otrzymywanie najnowszych informacji dotyczących portalu Technikarolnicza.plKatalog firm:
ITALIA POLONIA
Agroma S.A. w Poznaniu
P.H.U "ROLGWAR" Sp. z o.o.
Farmtrac Tractors Europe Sp. z o.o.
Centrum Techniki Rolniczej sp. z o.o.
DOM HANDLOWY HENRYKI I PAWŁA KORBANKÓW
PPHU FARMASZ
ZIP AGRO
Hydros-System Waldemar Zimiński
Raiffeisen Agro-Technika Sp z o.o.
Hydro-Masz
Euro Elektronika sp. z o.o.
Tekanmotor Sp. z o.o.
Fabryka Wyrobów Metalowych "BRAT-MET"Sp. z o.o.
SIPMA S.A.
HITMASZ Henryk Kołtonowski Sp.j.
RB projekt - Biuro projektowe
PHU Grocholewicz
Case IH Polska
PPHU ASTO
Farmer sp. z o.o.
ROLSAd Sp.J.
PPHU FARMASZ
Pro-Vega
Zakład Zaopatrzenia Usług i Produkcji sp. z o.o.
POM Farmasz
PAM-WWW.FRACKIEWICZ.EU
P.P.U.H.Remix-Oil
AgriTrucks Szendryk
ANT-Polska
Tanie Maszyny Rolnicze
EMMAROL Sp. z o.o.
MARK-ROL Marek Piniasrki
Farmexpert
Biuro Rachunkowe LMT
Technika Rolniczo-Budowlana "ROL-TECH"
ASOC "URPOL" WALERIAN KUNERT
PPHU FARMASZ
TORNUM POLSKA Sp. z o. o.
Pneumat System Sp. z o.o.
Agriaffaires.pl
Agriaffaires.pl
Strefarolnika.pl
Stanimpex
Rad Pol
FOMIR Michał Ilczyszyn

Ostatnio komentowane
Szymon
Treść:
Czy ktoś wie ile może kosztować tur do ursusa 5714 kto ma do sprzedani proszę wysłać link albo pisać na pocie szymon297@onet.pl
dodano:22.04.2015 20:07:48
[zobacz]

Stachu
Treść:
Szukam tura do traktora URSUS 5714 czy ktoś by mógł podać jakiś salon gdzie mógłbym kupić lub ma na sprzedanie
dodano:22.04.2015 20:10:45
[zobacz]

Grzegorz
Treść:
Czy jest możliwość montażu rewersu do ursusa 5714?
dodano:07.06.2015 12:52:54
[zobacz]

kłusownik
Treść:
podpisuję się pod opinią "emi", żałuję zakupu tego wynalazka...
dodano:01.08.2015 11:55:21
[zobacz]

kłusownik
Treść:
podpisuję się pod opinią "emi", żałuję zakupu tego wynalazka...
dodano:01.08.2015 13:21:25
[zobacz]

Micahł M-ce
Treść:
Śmigamy od 3 lat na 190tce, wszystko cacy :: )
dodano:11.08.2015 15:03:51
[zobacz]

pepsi
Treść:
http://allegro.pl/tur-ladowacz-czolowy-metal-fach-t229-1-t229-pronar-i5671070694.html
dodano:27.09.2015 14:46:54
[zobacz]

rüzgar
Treść:
But if someone gets his boxers in a knob more than slapstick Nazis or clueless anal Hitler autographing the Seed Register for Indiana Jones, then they just aren't going to be the right hearing for Inglourious Basterds. In deed they shouldn't be attention fun movies at all
dodano:27.11.2015 17:55:13
[zobacz]

janek
Treść:
W u5714 jest prawie 5tys.mth :)tylko 2 poważne awarie a tak to podzespoły eksploatacyjne :) na następny sezon dostanie nowe przednie buty.czy wiecie może czy jest sens montować w nim klimatyzację a ciągnik jest z 2004 roku
dodano:28.12.2015 21:13:51
[zobacz]

rolnik
Treść:
Nie polecam!!! Oszuści!!!! Kupiłem ich ciągnik 5 lat temu. Były z nim ciągle problemy- kilka razy był w serwisie w czasie gwarancji. Ostatnio pojawiła się większa awaria silnika i.... okazało się, że w moim ciągniku jest około 14-letni silnik, który pochodzi z demontażu z innego ciągnika!!!
dodano:15.06.2016 19:45:45
[zobacz]


wydawnictwo: Miacom-Studio | mapa strony |