Strona główna
Aktualności
Finansowanie
Ogłoszenia
Katalog firm
Katalog ofert
TRShop
Kontakt
Nowa odsłona ciągnika na wodór NH2 - New Holland
dodano: 02.12.2011


New Holland potwierdza swoją pozycję jako lidera wykorzystując czystą energię, wodoru do napędzania nowego ciągnika NH2. Ciągnik miał swoją premierę na wystawie Agritechnica 2011 w Hanowerze.

Nowy model NH2 znacząco się zmienił od koncepcji, którą doceniono złotym medalem na targach SIMA Innovation w 2009 roku. Ciągnik został opracowany we współpracy z CRF, Ciągnik został wyposażony we wszystkie funkcje, które spełniają dotychczasowe ciągniki wykorzystujące olej napędowy, aby mógł być wykorzystywany na polu i na drodze.

Zwiększona moc i moment obrotowy

Ciągnik opiera się o niektóre rozwiązania zastosowane w nowym T6.140 New Holland pozwalające wykorzystywać ciągnik do różnych prac sezonowych.

W porównaniu do pierwszego NH2, nowy model został wyposażony w ogniwa, które dostarczają dwukrotnie większą moc z 50kW do 100kW. Liczba silników nie zmieniła się, jeden z silników przeznaczony jest do napędu, natomiast drugi służy do obsługi WOM i obwodów pomocniczych. Obydwie jednostki charakteryzują się dwukrotnym wzrostem mocy.

Każdy z nowych silników elektrycznych ma moc 100kW przy stałym momencie 950Nm (maksymalny moment 1200Nm). Górna prędkość wału korbowego wynosi 3000 obr/min, a wydajność przy maksymalnej mocy wyjściowej to 96%.
Kolejną zmianą jest zwiększenie efektywności ciągnika poprzez zastosowanie nowego zbiornika, który może pomieścić do 8,2 kg wodoru pod ciśnieniem 350 bar, a nie jak w poprzednim modelu do 2,4 kg. Dzięki temu nowy NH2 może pracować nawet do trzech godzin w zależności od obciążenia.

Nowe funkcje, optymalne osiągi, zerowa emisja.

Nowe funkcje to zastosowanie nowych baterii 300v 12kWh o maksymalnej mocy 50kW. Nowa bezstopniowa skrzynia biegów zastępująca konwencjonalną. Zawieszenie osi przedniej oraz dodanie mocowań do ładowacza przedniego w podstawowej opcji.

Poziom wydajności jak i rozmiar ciągnika NH2 jest bardzo zbliżony do ciągników ze standardowym silnikiem, jedna z głównych rzeczy, która wyróżnia te typy ciągników to zerowa emisja szkodliwych spalin. Efektem spalania jest tylko ciepła para wodna.

Ciągnik porusza się z maksymalną prędkością 50km/h. Siła uciągu jest porównywalna do standardowych 120 konnych ciągników z silnikami diesla. System hydrauliczny zapewnia 113l/min (wydajność taka sama jak w T6.140 z której się wywodzi). Nowy napędzany wodorem NH2 w pełni stał się ciągnikiem rolniczym gotowym do pracy.

Debiut nowego NH2 jest planowany latem 2012 roku, na farmie w LaBellotta Venaria, niedaleko Turynu. Jest to farma wykorzystująca koncepcję produkcji energii elektrycznej ze źródeł naturalnych, które mają niewielki wpływ na środowisko. Rozwiązania pozwalają przechowywać wodór do późniejszego wykorzystania.

Oprócz uwzględnionej już produkcji wodoru bierze się jeszcze pod uwagę trzy metody.

Pierwsza z nich pozwala pozyskać wodór wykorzystując do tego elektrolizę wody, przy użyciu energii elektrycznej wytwarzanej przez system fotowoltaiczny (panele słoneczne) zainstalowany na farmie.

Druga metoda opiera się o reforming parowy gazu ziemnego w małej skali, o ile jest to możliwe i ekonomicznie uzasadnione. Było by możliwe wykorzystanie metanu wytwarzanego przez komóry fermentacyjne z generatorów biogazu.

Trzecia metoda wytwarzania wodoru jest najbardziej innowacyjną. Wykorzystuje ona ciemność beztlenowej fermentacji biomasy: biologicznego procesu wytwarzania mieszanki gazów, która zawiera znaczną część wodoru. Ta metoda będzie oceniana pod względem wykonalności, korzyści i kosztów.

foto: Technikarolnicza.pl

Komentarze


Dodaj komentarz
nick:
treść:

300


przepisz kod z obrazka:

Akceptuje Regulamin
Wyszukaj:

szukaj w:
aktualności
finansowanie
ogłoszenia
katalog firmLogin:
hasło:

Zarejestruj się

Newsletter:

Dodając swój e-mail wyrażasz zgodę na otrzymywanie najnowszych informacji dotyczących portalu Technikarolnicza.plKatalog firm:
ITALIA POLONIA
Agroma S.A. w Poznaniu
P.H.U "ROLGWAR" Sp. z o.o.
Farmtrac Tractors Europe Sp. z o.o.
Centrum Techniki Rolniczej sp. z o.o.
DOM HANDLOWY HENRYKI I PAWŁA KORBANKÓW
PPHU FARMASZ
ZIP AGRO
Hydros-System Waldemar Zimiński
Raiffeisen Agro-Technika Sp z o.o.
Hydro-Masz
Euro Elektronika sp. z o.o.
Tekanmotor Sp. z o.o.
Fabryka Wyrobów Metalowych "BRAT-MET"Sp. z o.o.
SIPMA S.A.
HITMASZ Henryk Kołtonowski Sp.j.
RB projekt - Biuro projektowe
PHU Grocholewicz
Case IH Polska
PPHU ASTO
Farmer sp. z o.o.
ROLSAd Sp.J.
PPHU FARMASZ
Pro-Vega
Zakład Zaopatrzenia Usług i Produkcji sp. z o.o.
POM Farmasz
PAM-WWW.FRACKIEWICZ.EU
P.P.U.H.Remix-Oil
AgriTrucks Szendryk
ANT-Polska
Tanie Maszyny Rolnicze
EMMAROL Sp. z o.o.
MARK-ROL Marek Piniasrki
Farmexpert
Biuro Rachunkowe LMT
Technika Rolniczo-Budowlana "ROL-TECH"
ASOC "URPOL" WALERIAN KUNERT
PPHU FARMASZ
TORNUM POLSKA Sp. z o. o.
Pneumat System Sp. z o.o.
Agriaffaires.pl
Agriaffaires.pl
Strefarolnika.pl
Stanimpex
Rad Pol
FOMIR Michał Ilczyszyn

Ostatnio komentowane
Szymon
Treść:
Czy ktoś wie ile może kosztować tur do ursusa 5714 kto ma do sprzedani proszę wysłać link albo pisać na pocie szymon297@onet.pl
dodano:22.04.2015 20:07:48
[zobacz]

Stachu
Treść:
Szukam tura do traktora URSUS 5714 czy ktoś by mógł podać jakiś salon gdzie mógłbym kupić lub ma na sprzedanie
dodano:22.04.2015 20:10:45
[zobacz]

Grzegorz
Treść:
Czy jest możliwość montażu rewersu do ursusa 5714?
dodano:07.06.2015 12:52:54
[zobacz]

kłusownik
Treść:
podpisuję się pod opinią "emi", żałuję zakupu tego wynalazka...
dodano:01.08.2015 11:55:21
[zobacz]

kłusownik
Treść:
podpisuję się pod opinią "emi", żałuję zakupu tego wynalazka...
dodano:01.08.2015 13:21:25
[zobacz]

Micahł M-ce
Treść:
Śmigamy od 3 lat na 190tce, wszystko cacy :: )
dodano:11.08.2015 15:03:51
[zobacz]

pepsi
Treść:
http://allegro.pl/tur-ladowacz-czolowy-metal-fach-t229-1-t229-pronar-i5671070694.html
dodano:27.09.2015 14:46:54
[zobacz]

rüzgar
Treść:
But if someone gets his boxers in a knob more than slapstick Nazis or clueless anal Hitler autographing the Seed Register for Indiana Jones, then they just aren't going to be the right hearing for Inglourious Basterds. In deed they shouldn't be attention fun movies at all
dodano:27.11.2015 17:55:13
[zobacz]

janek
Treść:
W u5714 jest prawie 5tys.mth :)tylko 2 poważne awarie a tak to podzespoły eksploatacyjne :) na następny sezon dostanie nowe przednie buty.czy wiecie może czy jest sens montować w nim klimatyzację a ciągnik jest z 2004 roku
dodano:28.12.2015 21:13:51
[zobacz]

rolnik
Treść:
Nie polecam!!! Oszuści!!!! Kupiłem ich ciągnik 5 lat temu. Były z nim ciągle problemy- kilka razy był w serwisie w czasie gwarancji. Ostatnio pojawiła się większa awaria silnika i.... okazało się, że w moim ciągniku jest około 14-letni silnik, który pochodzi z demontażu z innego ciągnika!!!
dodano:15.06.2016 19:45:45
[zobacz]


wydawnictwo: Miacom-Studio | mapa strony |