Strona główna
Aktualności
Finansowanie
Ogłoszenia
Katalog firm
Katalog ofert
TRShop
Kontakt
Puma CVX - Większa wydajność, mniejsze zużycie.
dodano: 10.09.2011


Dwanaście lat temu Case IH wprowadził na rynek pierwszy na świecie ciągnik wyposażony w przekładnię bezstopniową, która zrewolucjonizowała obsługę podczas pracy ciągnikiem. Najnowsza seria ciągników CVX z Case IH, bazując na tym sukcesie szybko stała się liderem w dziedzinie technologii pod kątem wydajności.

Głównym czynnikiem powodzenia serii CVX okazał się system EfficientPower, który wykorzystuje zalety różnych technologii do znacznej poprawy wydajności i komfortu.
Wydajność poprzez uzyskanie odpowiednich mocy w ciągnikach Puma CVX zawdzięczamy różnym zintegrowanym systemom oraz nowym rozwiązaniom technologicznym, które koncentrują się na intuicyjnym sterowaniu i nowoczesnej technologii produkcji silników - innowacyjny system oczyszczania spalin, zarządzanie wydajnością (APM) dodatkowe zaawansowane systemy rolnicze (AFS).

AFS zapewnia inteligentne zarządzanie połączeniami systemów zastosowanych w ciągniku poprzez ich monitorowanie, podczas gdy w ten sam sposób automatyczny system zarządzania wydajnością APM zapewnia zintegrowaną kontrolę pomiędzy silnikiem, przekładnią i WOM-em, w zależności od danej sytuacji bez interwencji kierowcy. Dzięki temu kierowca może w pełni skoncentrować się na zadaniach, które ma do wykonania.

Zostosowana w modelach technologia SCR zwiększa wydajność ciągnika nawet o 23 procent jednocześnie zmniejszając zużycie paliwa. W połączeniu z zastosowanymi systemami zarządzania, Puma CVX zapewnia do 11,5% wyższą wydajność od ciągników konkurencyjnych - dane producenta.

Aby to osiągnąć w serii Puma CVX zastosowano silniki z elektronicznym wtryskiem Common Rail. Wszystkie silniki są wyposażone w system SCR, które są zgodne z obowiązującymi normami emisji spalin Tier 3b. Technologia SCR nie tylko redukuje emisję zanieczyszczeń, ale również poprawia wydajność silnika. Dodatkowe 21KM oznacza, że rolnik ma 10 procent więcej mocy, jeśli obroty silnika są ograniczone do 1800 obrotów na minutę.

Większa wydajność, mniejsze zużycie
System zarządzania wydajnością silnika w serii Puma CVX sprawia, że na żądanie dostępne jest do 38% więcej mocy.Maksymalny moment obrotowy wynosi 1160 Nm, natomiast najwyższy stały zakres mocy sprawia, że przy 1500 obr/min przy tej samej mocy dostępne jest z nominalną prędkością. W praktyce oznacza to, że możliwe jest obniżenie prędkości obrotowej silnika - nie wpływa na zwiększone zużycie paliwa - bez obniżenia wydajności.

Najwyższe oceny za zmniejszenie zużycia paliwa
Technologia EfficientPower została sprawdzona przez najnowsze badania PowerMix DLG, w którym Puma CVX 230 PE otrzymał najwyższą ocenę wszystkich ciągników w swojej klasie. Wartość zużycia paliwa 263 g / kWh.

Nowoczesna koncepcja kabiny z wysokim poziomem komfortu
Innym czynnikiem sukcesu w Puma CVX serii jest nowoczesna kabina i koncepcja kontroli ciągnikiem. Ciągnik wyposażony jest w przestronne kabiny Surround Vision z zakrzywionymi szybami, które cechuje niski poziom hałasu i doskonała widoczność we wszystkich kierunkach.
Aktywne zawieszenie przedniej osi (105mm skoku), na bieżąco monitoruje warunki gruntowe i analizuje szereg parametrów takich jak położenie zaczepu, parametry hamowania i wyboru narzędzi poprzez odpowiednią reakcję. To nie tylko poprawia komfort jazdy, ale również sprawia, że ciągnik daje się łatwiej kontrolować - zawieszenie osi przeciwdziała wstrząsom podczas holowania przyczepy lub manewrowania z ładowaczem czołowym. System reaguje także na obciążenie, kontroluje poziom i aktywny system zawieszenia, który zapewnia neutralne właściwości jezdne.

Sercem kontroli w serii Puma CVX Puma jest wielofunkcyjny panel ICP oraz AFS Pro 300 lub 700 - dotykowy monitor. Wszystkie funkcje ciągnika zintegrowane zostały w podłokietniku (do kontroli prędkości jazdy, zmiana kierunku, przepustnica strony, itp.) Ostatnie badanie użytkowników ciągnika wskazały, iż ta koncepcja kontrolowania i zarządzania jest najwygodniejsza w użyciu i łatwa do zrozumienia.

Potężny tył
Ciągniki Puma są od dawna znane z dużego udźwigu, i te najnowsze modele nie odbiegają od tej koncepcji. Z siłą podnoszenia 10 460 kg, Puma CVX jest jedną z najlepszych w swojej klasie. Osiowe pompy tłokowe dostarczają 170 litrów / min oleju.

źródło: CASE IH

Komentarze


Dodaj komentarz
nick:
treść:

300


przepisz kod z obrazka:

Akceptuje Regulamin
Wyszukaj:

szukaj w:
aktualności
finansowanie
ogłoszenia
katalog firmLogin:
hasło:

Zarejestruj się

Newsletter:

Dodając swój e-mail wyrażasz zgodę na otrzymywanie najnowszych informacji dotyczących portalu Technikarolnicza.plKatalog firm:
ITALIA POLONIA
Agroma S.A. w Poznaniu
P.H.U "ROLGWAR" Sp. z o.o.
Farmtrac Tractors Europe Sp. z o.o.
Centrum Techniki Rolniczej sp. z o.o.
DOM HANDLOWY HENRYKI I PAWŁA KORBANKÓW
PPHU FARMASZ
ZIP AGRO
Hydros-System Waldemar Zimiński
Raiffeisen Agro-Technika Sp z o.o.
Hydro-Masz
Euro Elektronika sp. z o.o.
Tekanmotor Sp. z o.o.
Fabryka Wyrobów Metalowych "BRAT-MET"Sp. z o.o.
SIPMA S.A.
HITMASZ Henryk Kołtonowski Sp.j.
RB projekt - Biuro projektowe
PHU Grocholewicz
Case IH Polska
PPHU ASTO
Farmer sp. z o.o.
ROLSAd Sp.J.
PPHU FARMASZ
Pro-Vega
Zakład Zaopatrzenia Usług i Produkcji sp. z o.o.
POM Farmasz
PAM-WWW.FRACKIEWICZ.EU
P.P.U.H.Remix-Oil
AgriTrucks Szendryk
ANT-Polska
Tanie Maszyny Rolnicze
EMMAROL Sp. z o.o.
MARK-ROL Marek Piniasrki
Farmexpert
Biuro Rachunkowe LMT
Technika Rolniczo-Budowlana "ROL-TECH"
ASOC "URPOL" WALERIAN KUNERT
PPHU FARMASZ
TORNUM POLSKA Sp. z o. o.
Pneumat System Sp. z o.o.
Agriaffaires.pl
Agriaffaires.pl
Strefarolnika.pl
Stanimpex
Rad Pol
FOMIR Michał Ilczyszyn

Ostatnio komentowane
Stachu
Treść:
Szukam tura do traktora URSUS 5714 czy ktoś by mógł podać jakiś salon gdzie mógłbym kupić lub ma na sprzedanie
dodano:22.04.2015 20:10:45
[zobacz]

Grzegorz
Treść:
Czy jest możliwość montażu rewersu do ursusa 5714?
dodano:07.06.2015 12:52:54
[zobacz]

kłusownik
Treść:
podpisuję się pod opinią "emi", żałuję zakupu tego wynalazka...
dodano:01.08.2015 11:55:21
[zobacz]

kłusownik
Treść:
podpisuję się pod opinią "emi", żałuję zakupu tego wynalazka...
dodano:01.08.2015 13:21:25
[zobacz]

Micahł M-ce
Treść:
Śmigamy od 3 lat na 190tce, wszystko cacy :: )
dodano:11.08.2015 15:03:51
[zobacz]

pepsi
Treść:
http://allegro.pl/tur-ladowacz-czolowy-metal-fach-t229-1-t229-pronar-i5671070694.html
dodano:27.09.2015 14:46:54
[zobacz]

rüzgar
Treść:
But if someone gets his boxers in a knob more than slapstick Nazis or clueless anal Hitler autographing the Seed Register for Indiana Jones, then they just aren't going to be the right hearing for Inglourious Basterds. In deed they shouldn't be attention fun movies at all
dodano:27.11.2015 17:55:13
[zobacz]

janek
Treść:
W u5714 jest prawie 5tys.mth :)tylko 2 poważne awarie a tak to podzespoły eksploatacyjne :) na następny sezon dostanie nowe przednie buty.czy wiecie może czy jest sens montować w nim klimatyzację a ciągnik jest z 2004 roku
dodano:28.12.2015 21:13:51
[zobacz]

rolnik
Treść:
Nie polecam!!! Oszuści!!!! Kupiłem ich ciągnik 5 lat temu. Były z nim ciągle problemy- kilka razy był w serwisie w czasie gwarancji. Ostatnio pojawiła się większa awaria silnika i.... okazało się, że w moim ciągniku jest około 14-letni silnik, który pochodzi z demontażu z innego ciągnika!!!
dodano:15.06.2016 19:45:45
[zobacz]

Tomek
Treść:
Posiadam ten ciągnik już około 3-4 lat dokładnie model orion 16.1 dane techniczne można sprawdzić na ich stronie co ode mnie to był tylko jeden problem spalił się opornik w elektryce koszt naprawy niecełe 50 zł. Traktor bardzo zwinny, szybki i mocy mu nie brakuje z lemkenem europal6 5 skib idzie lux
dodano:10.11.2017 22:15:29
[zobacz]


wydawnictwo: Miacom-Studio | mapa strony |