Strona główna
Aktualności
Finansowanie
Ogłoszenia
Katalog firm
Katalog ofert
TRShop
Kontakt
XXI Targi Rolniczo-Ogrodnicze Kościerzyn 2011
dodano: 24.05.2011


Targi w Kościerzynie są cykliczną, największą tego typu imprezą w regionie, która ma już ugruntowaną pozycję w kalendarzu partnerskich spotkań firm, instytucji i osób, dla których sprawy wsi i rolnictwa są szczególnie bliskie i ważne.
Organizowane od dwudziestu jeden lat odbywały się pod nazwą „Dni Otwartych Drzwi”- od kilku lat noszą nazwę Targów Rolniczo- Ogrodniczych. Dwukrotnie- w 1995 i 2008 roku byliśmy współorganizatorem Krajowych Dni Ziemniaka.
Tegoroczna edycja odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego, Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia i Wojewody Łódzkiego Jolanty Chełmińskiej.
Patronat medialny sprawują: Telewizja Polska Oddział w Łodzi, Radio Łódź, Nasze Radio, Radio Ziemi Wieluńskiej, Polska The Times Dziennik Łódzki", Tygodnik „7 dni” oraz portal internetowy Technika Rolnicza.
W targach bierze udział ponad 150 wystawców z całego kraju : producentów i dystrybutorów środków, urządzeń i sprzętu do produkcji rolniczej i ogrodniczej, przedsiębiorców i przetwórców, przedstawicieli instytucji obsługi wsi i rolnictwa, którzy oferują różnorodną i szeroką ofertę wystawienniczą i handlową: maszyny, ciągniki, urządzenia, pasze, środki ochrony roślin, materiał siewny, nawozy, materiały budowlane, wyroby rzemieślnicze, kwiaty, sadzonki, urządzenia do ogrodu i inne..
Prezentacje i promocje nowych produktów i nowoczesnych technologii wzbogacone są niezależnym i fachowym doradztwem specjalistów naszego ośrodka.
Integralną częścią targów są pokazy, kiermasze i konkursy -w tym roku: „Lokalne smaki województwa łódzkiego” „Maszyna Targów” oraz organizowane przez KRUS „Najbezpieczniejsza maszyna targów” i podsumowanie konkursu „Bezpieczne gospodarstwo rolne” . Laureaci konkursów honorowani są pucharami i dyplomami ufundowanymi przez Wojewodę Łódzkiego, Marszałka Województwa Łódzkiego Dyrektora ŁODR zs w Bratoszewicach i KRUS.
W niedzielę -29 maja br. odbywać się będzie wystawa królików rasowych i drobnego inwentarza zorganizowa na we współpracy ze Związkiem Hodowców Królików i Drobnego Inwentarza Ziemi Wieluńskiej.
Scena na wyspie w parku podczas XXI Targów Rolniczo-Ogrodniczych należy do zespołów ludowych i biesiadnych., które śpiewem i tańcem przybliżą nam dziedzictwo kulturowe regionu. W sobotę wystąpią: Zespół „Wróblewianie” i Kapela Kumpele- Wróbele z Wróblewa , w niedzielę- Zespoły Pieśni Ludowej z Chorzyny, Debiny i Osjakowa oraz Zespół „Nadwarcianki”, Kapela „Konopniczanie” i Zespól Pieśni i Tańca z Konopnicy . Wielką atrakcją będą występy Zespołu Pieśni i Tańca „Krakus” z AGH w Krakowie i Orkiestry Dętej OSP z Zadzimia
Do swoich stoisk zapraszają także twórcy ludowi.
W niedzielę od godziny 10.00 odbędą się seminaria z zakresu odnawialnych źródeł energii ,ochrony środowiska i sprzedaży bezpośredniej
Targi są dla nas sprawdzonym sposobem na integrację środowiska rolniczego i jego otoczenia wokół zagadnień postępu naukowo-technicznego, podnoszenia standardu gospodarstw rolnych, poprawy warunków życia rodzin wiejskich i rozwoju lokalnego. Corocznie odwiedza nas ponad 15000 osób.

Komentarze


Dodaj komentarz
nick:
treść:

300


przepisz kod z obrazka:

Akceptuje Regulamin
Wyszukaj:

szukaj w:
aktualności
finansowanie
ogłoszenia
katalog firmLogin:
hasło:

Zarejestruj się

Newsletter:

Dodając swój e-mail wyrażasz zgodę na otrzymywanie najnowszych informacji dotyczących portalu Technikarolnicza.plKatalog firm:
ITALIA POLONIA
Agroma S.A. w Poznaniu
P.H.U "ROLGWAR" Sp. z o.o.
Farmtrac Tractors Europe Sp. z o.o.
Centrum Techniki Rolniczej sp. z o.o.
DOM HANDLOWY HENRYKI I PAWŁA KORBANKÓW
PPHU FARMASZ
ZIP AGRO
Hydros-System Waldemar Zimiński
Raiffeisen Agro-Technika Sp z o.o.
Hydro-Masz
Euro Elektronika sp. z o.o.
Tekanmotor Sp. z o.o.
Fabryka Wyrobów Metalowych "BRAT-MET"Sp. z o.o.
SIPMA S.A.
HITMASZ Henryk Kołtonowski Sp.j.
RB projekt - Biuro projektowe
PHU Grocholewicz
Case IH Polska
PPHU ASTO
Farmer sp. z o.o.
ROLSAd Sp.J.
PPHU FARMASZ
Pro-Vega
Zakład Zaopatrzenia Usług i Produkcji sp. z o.o.
POM Farmasz
PAM-WWW.FRACKIEWICZ.EU
P.P.U.H.Remix-Oil
AgriTrucks Szendryk
ANT-Polska
Tanie Maszyny Rolnicze
EMMAROL Sp. z o.o.
MARK-ROL Marek Piniasrki
Farmexpert
Biuro Rachunkowe LMT
Technika Rolniczo-Budowlana "ROL-TECH"
ASOC "URPOL" WALERIAN KUNERT
PPHU FARMASZ
TORNUM POLSKA Sp. z o. o.
Pneumat System Sp. z o.o.
Agriaffaires.pl
Agriaffaires.pl
Strefarolnika.pl
Stanimpex
Rad Pol
FOMIR Michał Ilczyszyn

Ostatnio komentowane
Szymon
Treść:
Czy ktoś wie ile może kosztować tur do ursusa 5714 kto ma do sprzedani proszę wysłać link albo pisać na pocie szymon297@onet.pl
dodano:22.04.2015 20:07:48
[zobacz]

Stachu
Treść:
Szukam tura do traktora URSUS 5714 czy ktoś by mógł podać jakiś salon gdzie mógłbym kupić lub ma na sprzedanie
dodano:22.04.2015 20:10:45
[zobacz]

Grzegorz
Treść:
Czy jest możliwość montażu rewersu do ursusa 5714?
dodano:07.06.2015 12:52:54
[zobacz]

kłusownik
Treść:
podpisuję się pod opinią "emi", żałuję zakupu tego wynalazka...
dodano:01.08.2015 11:55:21
[zobacz]

kłusownik
Treść:
podpisuję się pod opinią "emi", żałuję zakupu tego wynalazka...
dodano:01.08.2015 13:21:25
[zobacz]

Micahł M-ce
Treść:
Śmigamy od 3 lat na 190tce, wszystko cacy :: )
dodano:11.08.2015 15:03:51
[zobacz]

pepsi
Treść:
http://allegro.pl/tur-ladowacz-czolowy-metal-fach-t229-1-t229-pronar-i5671070694.html
dodano:27.09.2015 14:46:54
[zobacz]

rüzgar
Treść:
But if someone gets his boxers in a knob more than slapstick Nazis or clueless anal Hitler autographing the Seed Register for Indiana Jones, then they just aren't going to be the right hearing for Inglourious Basterds. In deed they shouldn't be attention fun movies at all
dodano:27.11.2015 17:55:13
[zobacz]

janek
Treść:
W u5714 jest prawie 5tys.mth :)tylko 2 poważne awarie a tak to podzespoły eksploatacyjne :) na następny sezon dostanie nowe przednie buty.czy wiecie może czy jest sens montować w nim klimatyzację a ciągnik jest z 2004 roku
dodano:28.12.2015 21:13:51
[zobacz]

rolnik
Treść:
Nie polecam!!! Oszuści!!!! Kupiłem ich ciągnik 5 lat temu. Były z nim ciągle problemy- kilka razy był w serwisie w czasie gwarancji. Ostatnio pojawiła się większa awaria silnika i.... okazało się, że w moim ciągniku jest około 14-letni silnik, który pochodzi z demontażu z innego ciągnika!!!
dodano:15.06.2016 19:45:45
[zobacz]


wydawnictwo: Miacom-Studio | mapa strony |