Strona główna
Aktualności
Finansowanie
Ogłoszenia
Katalog firm
Katalog ofert
TRShop
Kontakt
Dwa Złote Medale dla CLAAS - Polagra-PREMIERY 2012
dodano: 15.02.2012


W tym roku firma CLAAS została nagrodzona dwoma Złotymi Medalami MTP na Międzynarodowych Targach Mechanizacji Rolnictwa Polagra-PREMIERY 2012.

Pierwszym wyróżnionym jest nowy ciągnik dużej mocy CLAAS AXION 900.
Ciągniki Axion 900 to zupełnie nowa seria ciągników dużej mocy. Cztery modele 920, 930, 940 oraz 950 występują w zakresie mocy od 315 KM do 405 KM wg ISO TR14396. Ciągniki te spełniają rygorystycznie normy emisji spalin Stage IIIb (TIER 4i). W ciągnikach zastosowano CPS czyli połączono najlepsze komponenty w jedną całość aby uzyskać maksymalną siła uciągu. Nowoczesny silnik z układem SCR oszczędza paliwo, zmniejsza zanieczyszczenia środowiska i dysponuje wysokim momentem obrotowym. Przekładnia CMATIC z czterema mechanicznymi zakresami zapewnia małe straty mocy i jest bardzo prosta w obsłudze. Duży rozstaw osi 3,15 m oraz mała długość całkowita 5,56 ma zapewniają dużą stabilność, komfort oraz bezpieczeństwo pracy. Aby moc silnika mogła być efektywnie wykorzystana na kołach, ciągnik w łatwy sposób można balstować. Ciągnik ma całkowicie nową 4 słupkowa kabinę, amortyzowaną w 4 punktach. Kabina jest przestronna z ergonomicznie rozmieszczonymi elementami obsługowymi. Posiada wiele przydatnych schowków oraz ciekawe wyposażenie (klimatyzacja automatyczna, schowki na pożywienie, fotel wentylowany). Praktycznie całe centrum obsługi umieszczone jest w podłokietniku przy siedzeniu. Obsługa joysticka CMOTION odbywa się praktycznie za pomocą trzech palcy. Ciągnik może mieć do 20 lamp roboczych sterowanych z intuicyjnego panelu sterującego. Ciągnik charakteryzuje się niskim zużyciem paliwa, małym stratom mocy na przekładni, maksymalna prędkość jazdy przy zredukowanych obrotach silnika.

Drugim laureatem Złotego Medalu jest innowacyjny system TONI TELEMATICS.
Innowacyjny system łączący możliwości zdalnego przesyłania kombinowanych danych z ciągnika i zagregatowanej z ciągnikiem maszyny. Dane pracującej maszyny w formacie ISOBUS są zestawiane w odstępach pięciu sekundowych z danymi ciągnika i za pomocą modułu telematycznego przesyłane co 2-3 minuty poprzez sieć GSM do systemu Claas-Telematics. Zebrane dane są poprzez Internet natychmiast dostępne dla użytkownika.
W systemie TONI ciągnik i maszyna zostają traktowane jako jedna jednostka pracy i w ten sposób są przedstawiane i przetwarzane w systemie Claas Telematics, dzięki czemu otrzymuje się nowe możliwość i przetwarzania danych (np. zużycie paliwa na sprasowaną kostkę, balot, m czynność) a koszty stają się niezwykłe przejrzyste. Za pomocą systemu Toni stale i w czasie rzeczywistym dokonywana jest dokumentacja wszystkich procesów pracy takich jak siew, nawożenie, ochrona roślin i zbiory a także dokumentacja wszystkich jednostek parku maszynowego. TONI oferuje bardzo dużą dostępność dzięki użyciu standardowego formatu danych ISOBUS.
System TONI można wykorzystać na szeregu różnych maszyn rolniczych: siewnikach, opryskiwaczach, rozsiewaczach, rozlewaczach gnojowicy, prasach do słomy, przyczepach silosujących.
Poprzez system TONI zarządzający gospodarstwem dysponuje w czasie rzeczywistym danymi pracujących aktualnie maszyn. W razie potrzeby możliwa jest optymalizacja ustawień jeszcze w czasie trwania pracy. Dane ciągnika i maszyny, niezależnie od marki ich producenta, są przekazywane wspólnie w formacie ISOBUS -przez co umożliwiają pełną dokumentację ilości rozprowadzonych środków: nasion, nawozów, środków ochrony roślin na poszczególnych częściach pola. Protokołowanie i analiza danych pomaga w wykrywaniu rezerw wydajności, wzajemnym dopasowywaniu ustawień poszczególnych maszyn i optymalnym planowaniu wykorzystania personelu i taboru maszynowego.
Firma ClAAS Agrosystems opracowała ten program we współpracy z firmami: Amazonen-Werke, Horsch Maschinen GmbH, Kamps de Wild BV, Lemken GmbH & Co.KG, SGT Schoenebeck i Zunhammer GmbH.
Do tej grupy wkrótce dołączą inni producenci maszyn.

Źródło/fot. MTP/Claas

Komentarze


Dodaj komentarz
nick:
treść:

300


przepisz kod z obrazka:

Akceptuje Regulamin
Wyszukaj:

szukaj w:
aktualności
finansowanie
ogłoszenia
katalog firmLogin:
hasło:

Zarejestruj się

Newsletter:

Dodając swój e-mail wyrażasz zgodę na otrzymywanie najnowszych informacji dotyczących portalu Technikarolnicza.plKatalog firm:
ITALIA POLONIA
Agroma S.A. w Poznaniu
P.H.U "ROLGWAR" Sp. z o.o.
Farmtrac Tractors Europe Sp. z o.o.
Centrum Techniki Rolniczej sp. z o.o.
DOM HANDLOWY HENRYKI I PAWŁA KORBANKÓW
PPHU FARMASZ
ZIP AGRO
Hydros-System Waldemar Zimiński
Raiffeisen Agro-Technika Sp z o.o.
Hydro-Masz
Euro Elektronika sp. z o.o.
Tekanmotor Sp. z o.o.
Fabryka Wyrobów Metalowych "BRAT-MET"Sp. z o.o.
SIPMA S.A.
HITMASZ Henryk Kołtonowski Sp.j.
RB projekt - Biuro projektowe
PHU Grocholewicz
Case IH Polska
PPHU ASTO
Farmer sp. z o.o.
ROLSAd Sp.J.
PPHU FARMASZ
Pro-Vega
Zakład Zaopatrzenia Usług i Produkcji sp. z o.o.
POM Farmasz
PAM-WWW.FRACKIEWICZ.EU
P.P.U.H.Remix-Oil
AgriTrucks Szendryk
ANT-Polska
Tanie Maszyny Rolnicze
EMMAROL Sp. z o.o.
MARK-ROL Marek Piniasrki
Farmexpert
Biuro Rachunkowe LMT
Technika Rolniczo-Budowlana "ROL-TECH"
ASOC "URPOL" WALERIAN KUNERT
PPHU FARMASZ
TORNUM POLSKA Sp. z o. o.
Pneumat System Sp. z o.o.
Agriaffaires.pl
Agriaffaires.pl
Strefarolnika.pl
Stanimpex
Rad Pol
FOMIR Michał Ilczyszyn

Ostatnio komentowane
Szymon
Treść:
Czy ktoś wie ile może kosztować tur do ursusa 5714 kto ma do sprzedani proszę wysłać link albo pisać na pocie szymon297@onet.pl
dodano:22.04.2015 20:07:48
[zobacz]

Stachu
Treść:
Szukam tura do traktora URSUS 5714 czy ktoś by mógł podać jakiś salon gdzie mógłbym kupić lub ma na sprzedanie
dodano:22.04.2015 20:10:45
[zobacz]

Grzegorz
Treść:
Czy jest możliwość montażu rewersu do ursusa 5714?
dodano:07.06.2015 12:52:54
[zobacz]

kłusownik
Treść:
podpisuję się pod opinią "emi", żałuję zakupu tego wynalazka...
dodano:01.08.2015 11:55:21
[zobacz]

kłusownik
Treść:
podpisuję się pod opinią "emi", żałuję zakupu tego wynalazka...
dodano:01.08.2015 13:21:25
[zobacz]

Micahł M-ce
Treść:
Śmigamy od 3 lat na 190tce, wszystko cacy :: )
dodano:11.08.2015 15:03:51
[zobacz]

pepsi
Treść:
http://allegro.pl/tur-ladowacz-czolowy-metal-fach-t229-1-t229-pronar-i5671070694.html
dodano:27.09.2015 14:46:54
[zobacz]

rüzgar
Treść:
But if someone gets his boxers in a knob more than slapstick Nazis or clueless anal Hitler autographing the Seed Register for Indiana Jones, then they just aren't going to be the right hearing for Inglourious Basterds. In deed they shouldn't be attention fun movies at all
dodano:27.11.2015 17:55:13
[zobacz]

janek
Treść:
W u5714 jest prawie 5tys.mth :)tylko 2 poważne awarie a tak to podzespoły eksploatacyjne :) na następny sezon dostanie nowe przednie buty.czy wiecie może czy jest sens montować w nim klimatyzację a ciągnik jest z 2004 roku
dodano:28.12.2015 21:13:51
[zobacz]

rolnik
Treść:
Nie polecam!!! Oszuści!!!! Kupiłem ich ciągnik 5 lat temu. Były z nim ciągle problemy- kilka razy był w serwisie w czasie gwarancji. Ostatnio pojawiła się większa awaria silnika i.... okazało się, że w moim ciągniku jest około 14-letni silnik, który pochodzi z demontażu z innego ciągnika!!!
dodano:15.06.2016 19:45:45
[zobacz]


wydawnictwo: Miacom-Studio | mapa strony |