Strona główna
Aktualności
Finansowanie
Ogłoszenia
Katalog firm
Katalog ofert
TRShop
Kontakt
Mistrzostwa Polski Drwali Rogów 2011
dodano: 06.09.2011


Już za kilka dni drwale z całego kraju staną przed szansą sięgnięcia po tytuł Mistrza Polski Drwali 2011 oraz możliwości wyjazdu na Mistrzostwa Europy Drwali. Mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie to nie tylko zmagania siłowe, ale także konferencje dla instruktorów ścinki drzew oraz dla przedsiębiorców leśnych. Data 7 - 9 września jest znacząca dla polskiej branży leśnej.
Rogów, to Mekka każdego drwala, położona w województwie łódzkim. Nieprzypadkowo został wybrany na miejsce rozegrania zawodów – tutaj znajduje się Leśny Zakład Doświadczalny SGGW, Centrum Edukacji Przyrodniczo - Leśnej i Arboretum, posiadające zbiór roślin z całego świata. Jednak na te kilka wrześniowych dni stery przejmą polscy drwale.
Mistrzostwa Polski Drwali Rogów 2011 są organizowane przez Stowarzyszenie Przedsiębiorców Leśnych, Stowarzyszenie Instruktorów Obsługi Maszyn Ogrodniczych
i Leśnych, oraz wspomniany już Leśny Zakład Doświadczalny w Rogowie. Sponsorem głównym imprezy jest firma Husqvarna, producent maszyn przeznaczonych do pielęgnacji terenów zieleni.
W zawodach wystartuje 30 zawodników, którzy zostali wyłonieni w regionalnych eliminacjach. Uczestnicy startują indywidualnie, walcząc o tytuł Mistrza Polski.
„Jesteśmy dumni, że Husqvarna ma zaszczyt wspierania tych prestiżowych i ważnych zawodów dla drwali z całej Polski. Są one także przepustką do wzięcia udziału
w Mistrzostwach Europy Drwali. Zawód ten jest niezwykle ciężki, ale także piękny oraz widowiskowy. Dołożymy starań, aby turniej był jak najbardziej spektakularny dla przybyłych kibiców, przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa.” – powiedział pan Jerzy Banaszczyk, przedstawiciela sponsora głównego zawodów, firmy Husqvarna.
Zawody rozgrywane są według regulaminu IALC (International Association Logging Championships) w 5 konkurencjach (ścinka drzew, wymiana piły łańcuchowej, przerzynka kombinowana, przerzynka na dokładność, okrzesywanie).

Pierwszy dzień Mistrzostw, 7 września, rozpocznie się od ścinki drzew. Konkurencja zostanie rozegrana na terenie nadleśnictwa Jasień i będzie otwarta dla przybyłych widzów. Zadanie polegać będzie na obaleniu drzewa jak najbliżej kołka oddalonego o 15 metrów. Należy je wykonać w przeciągu 5 minut. Oceniane będą: precyzja, technika obalania, głębokość oraz kąt podcięcia i próg zabezpieczenia.
Po południu, około godziny 1400 rozpocząć ma się konferencja instruktorów ścinki drzew pt. „Dobre szkolenia drwali”. Odbędzie się w auli CEPL w Rogowie. Udział w niej weźmie kilkudziesięciu zaproszonych gości – przede wszystkim instruktorzy ścinki drzew w Polsce. Dyskutować będą o tym, jak powinien wyglądać prawidłowy kurs dla drwali – operatorów pilarek, a także jak obecnie wygląda status zawodu drwala.
8 września kolejne konkurencje rozpoczynają się już od godziny 1000. Do tego etapu Mistrzostw zostaje dopuszczonych tylko 20 drwali, którzy uzyskali najwyższą ilość punktów w pierwszym etapie. Tego dnia rozegrane zostaną takie konkurencje jak: okrzesywanie (z umieszczonej kłody drewna należy w precyzyjny i dokładny sposób „usunąć” zamocowane kilkadziesiąt gałęzi), wymiana piły łańcuchowej (zadanie polega na demontażu i ponownym założeniu urządzenia tnącego na pilarce), przerzynka kombinowana (zawodnik ma obowiązek odciąć krążek drewna nie cieńszy niż 3 cm i nie grubszy niż 8 cm z dwóch kłód) oraz przerzynka na dokładność (uczestnik musi odciąć krążki z dwóch kłód tak dokładnie, jak to możliwe bez uszkodzenia deski znajdującej się pod kłodą). Koniec zawodów oraz wręczanie nagród przewidywane jest na godzinę 1600 .

9 września jest datą konferencji dla przedsiębiorców pod hasłem „zawód drwal- wymogi prawne i zagrożenia”. Odbędzie się ona również w auli CEPL w Rogowie. Wezmą w niej udział właściciele i pracownicy zakładów leśnych, którzy są zainteresowani wymogami prawnymi i zasadami bezpieczeństwa, dotyczącymi zatrudniania na stanowisku drwal – operator pilarki, opracowanymi przez Państwową Inspekcję Pracy.
Wydarzeniu towarzyszyć będą X międzynarodowe Targi Leśne Rogów 2011. Odbywać się będą wówczas seminaria, pokazy, a także imprezy z elementami współzawodnictwa. Najlepsze wyroby prezentowane na Targach zdobędą statuetkę „Sowa z Rogowa”. Patronat honorowy nad Międzynarodowymi Targami Leśnymi w Rogowie pełni m.in. Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Marian Pigan.

Komentarze


Dodaj komentarz
nick:
treść:

300


przepisz kod z obrazka:

Akceptuje Regulamin
Wyszukaj:

szukaj w:
aktualności
finansowanie
ogłoszenia
katalog firmLogin:
hasło:

Zarejestruj się

Newsletter:

Dodając swój e-mail wyrażasz zgodę na otrzymywanie najnowszych informacji dotyczących portalu Technikarolnicza.plKatalog firm:
ITALIA POLONIA
Agroma S.A. w Poznaniu
P.H.U "ROLGWAR" Sp. z o.o.
Farmtrac Tractors Europe Sp. z o.o.
Centrum Techniki Rolniczej sp. z o.o.
DOM HANDLOWY HENRYKI I PAWŁA KORBANKÓW
PPHU FARMASZ
ZIP AGRO
Hydros-System Waldemar Zimiński
Raiffeisen Agro-Technika Sp z o.o.
Hydro-Masz
Euro Elektronika sp. z o.o.
Tekanmotor Sp. z o.o.
Fabryka Wyrobów Metalowych "BRAT-MET"Sp. z o.o.
SIPMA S.A.
HITMASZ Henryk Kołtonowski Sp.j.
RB projekt - Biuro projektowe
PHU Grocholewicz
Case IH Polska
PPHU ASTO
Farmer sp. z o.o.
ROLSAd Sp.J.
PPHU FARMASZ
Pro-Vega
Zakład Zaopatrzenia Usług i Produkcji sp. z o.o.
POM Farmasz
PAM-WWW.FRACKIEWICZ.EU
P.P.U.H.Remix-Oil
AgriTrucks Szendryk
ANT-Polska
Tanie Maszyny Rolnicze
EMMAROL Sp. z o.o.
MARK-ROL Marek Piniasrki
Farmexpert
Biuro Rachunkowe LMT
Technika Rolniczo-Budowlana "ROL-TECH"
ASOC "URPOL" WALERIAN KUNERT
PPHU FARMASZ
TORNUM POLSKA Sp. z o. o.
Pneumat System Sp. z o.o.
Agriaffaires.pl
Agriaffaires.pl
Strefarolnika.pl
Stanimpex
Rad Pol
FOMIR Michał Ilczyszyn

Ostatnio komentowane
Stachu
Treść:
Szukam tura do traktora URSUS 5714 czy ktoś by mógł podać jakiś salon gdzie mógłbym kupić lub ma na sprzedanie
dodano:22.04.2015 20:10:45
[zobacz]

Grzegorz
Treść:
Czy jest możliwość montażu rewersu do ursusa 5714?
dodano:07.06.2015 12:52:54
[zobacz]

kłusownik
Treść:
podpisuję się pod opinią "emi", żałuję zakupu tego wynalazka...
dodano:01.08.2015 11:55:21
[zobacz]

kłusownik
Treść:
podpisuję się pod opinią "emi", żałuję zakupu tego wynalazka...
dodano:01.08.2015 13:21:25
[zobacz]

Micahł M-ce
Treść:
Śmigamy od 3 lat na 190tce, wszystko cacy :: )
dodano:11.08.2015 15:03:51
[zobacz]

pepsi
Treść:
http://allegro.pl/tur-ladowacz-czolowy-metal-fach-t229-1-t229-pronar-i5671070694.html
dodano:27.09.2015 14:46:54
[zobacz]

rüzgar
Treść:
But if someone gets his boxers in a knob more than slapstick Nazis or clueless anal Hitler autographing the Seed Register for Indiana Jones, then they just aren't going to be the right hearing for Inglourious Basterds. In deed they shouldn't be attention fun movies at all
dodano:27.11.2015 17:55:13
[zobacz]

janek
Treść:
W u5714 jest prawie 5tys.mth :)tylko 2 poważne awarie a tak to podzespoły eksploatacyjne :) na następny sezon dostanie nowe przednie buty.czy wiecie może czy jest sens montować w nim klimatyzację a ciągnik jest z 2004 roku
dodano:28.12.2015 21:13:51
[zobacz]

rolnik
Treść:
Nie polecam!!! Oszuści!!!! Kupiłem ich ciągnik 5 lat temu. Były z nim ciągle problemy- kilka razy był w serwisie w czasie gwarancji. Ostatnio pojawiła się większa awaria silnika i.... okazało się, że w moim ciągniku jest około 14-letni silnik, który pochodzi z demontażu z innego ciągnika!!!
dodano:15.06.2016 19:45:45
[zobacz]

Tomek
Treść:
Posiadam ten ciągnik już około 3-4 lat dokładnie model orion 16.1 dane techniczne można sprawdzić na ich stronie co ode mnie to był tylko jeden problem spalił się opornik w elektryce koszt naprawy niecełe 50 zł. Traktor bardzo zwinny, szybki i mocy mu nie brakuje z lemkenem europal6 5 skib idzie lux
dodano:10.11.2017 22:15:29
[zobacz]


wydawnictwo: Miacom-Studio | mapa strony |