Strona główna
Aktualności
Finansowanie
Ogłoszenia
Katalog firm
Katalog ofert
TRShop
Kontakt
CaseIH - Farmall U z EfficientPower
dodano: 02.12.2011

Producent ciągników firma Case IH zaprezentowała na tegorocznej wystawie Agritechnica 2011, nową serię średnich ciągników Farmall U EfficientPower, w której zakres mocy wchodzą jednostki 90, 100 i 110 KM.

Trzy nowe ciągniki Farmall U zostały całkowicie odnowione i przeprojektowane ta, aby zaspokoić potrzeby klientów pod kątem rolnictwa oraz prac komunalnych.
Oprócz nowej konstrukcji, Farmall serii U oferuje nowy silnik z innowacyjnym systemem EGR na bazie systemu oczyszczania spalin.

W nowej serii zwiększono parametry we wszystkich dziedzinach, łącznie z WOM i hydrauliką. Wyposażony jest w szereg nowych elementów. Silnik to nowy 3,4-litrowy common-rail, który zawiera zawór upustowy turbosprężarki i intercooler i zewnętrznego systemu EGR.Tylna oś dostępna w wersji cięższej ( z kołnierzem 275 mm) dla opon 38 calowych. Oś może być wyposażona w hydrauliczna blokadę mechanizmu różnicowego.
Dzięki nowej technologii silnika, moment obrotowy wzrasta do 51 procent, w zależności od modelu, dzięki czemu zwiększa się moc przy niższej prędkości obrotowej.
Aby sprostać nowym wymaganiom emisji spalin, Case IH zastosował recylkulację spalin. oprócz zewnętrznego EGR, zastosowano katalizator utleniający (DOC) oraz filtr cząsteczek stałych (DPF). W Farmall U producent zwiększył wydajność systemu chłodzącego poprzez zastosowanie większych chłodnic oraz wentylatorów.
Przerwy pomiędzy przeglądami nowego silnika wynoszą 600 godzin. Dodatkowo ciągnik wyposażony jest w nowo opracowany system monitoringu, który monitoruje jakość oleju.

Ciągniki serii Farmal U EfficientPower posiadają szeroki zakres stosowanych przekładni. Standardowa przekładnia wyposażona jest w Powershuttle i posiada 12 przełożeń do przodu oraz 12 do tyłu. W opcji oferowana jest przekładania z Powershuttle 24 przód / 24 tył przełożeń z dwustopniowym powershift lub Powershuttle 20 przełożeń pełzających do przodu i 20 do tyłu.
Maksymalny udźwik tylnego podnośnika to 5400 kg. Podnośnik sterowany jest elektronicznie, zapewnia wygodną obsługę wszystkich kluczowych funkcji, w tym float, blokada transportu i maksymalna wysokość zaczepu.
Wydajność WOM została dopasowana do nowej krzywej mocy silnika tak, aby maksymalna moc osiągana była przy prędkości obrotowej silnika na poziomie 1800 - 1900 obr/min. Obniża to zużycie paliwa oraz poziom hałasu, kiedy pracuje WOM.
Istnieje również szereg nowych funkcji hydraulicznych. Do sterowania wykorzystywany jest układ niskiego ciśnienia 36l/min, natomiast do obsługi tylnego zaczepu i WOM-u układ wysokiego ciśnienia 61 l/min. W razie potrzeby producent oferuje w opcji większą wydajność 80 l/min.
Seria Farmall U posiada również zmiany dotyczące przodu. Przedni zaczep znajduje się bliżej osi, zapewniając lepsze sterowanie i zmniejszenie obciążenia. Farmall U EfficientPower może być w razie potrzeby wyposażony w przedni WOM.
W ciągniku zmienił się również wygląd kabiny, zastosowano duże szyby oraz okno w dachu zwiększające widoczność.Wewnątrz kabiny nowa konstrukcja oferuje wiele ergonomicznych ulepszeń. Obecnie w ciągnikach zastosowano większe i bardziej komfortowe siedzenie kierowcy i wysokiej jakości siedzenie pasażera. Zintegrowany joystick zapewnia ergonomiczną i skuteczną kontrolę nad ładowaczem czołowym lub innymi umieszczonymi z przodu maszynami.

foto: Case IH

Komentarze


Dodaj komentarz
nick:
treść:

300


przepisz kod z obrazka:

Akceptuje Regulamin
Wyszukaj:

szukaj w:
aktualności
finansowanie
ogłoszenia
katalog firmLogin:
hasło:

Zarejestruj się

Newsletter:

Dodając swój e-mail wyrażasz zgodę na otrzymywanie najnowszych informacji dotyczących portalu Technikarolnicza.plKatalog firm:
ITALIA POLONIA
Agroma S.A. w Poznaniu
P.H.U "ROLGWAR" Sp. z o.o.
Farmtrac Tractors Europe Sp. z o.o.
Centrum Techniki Rolniczej sp. z o.o.
DOM HANDLOWY HENRYKI I PAWŁA KORBANKÓW
PPHU FARMASZ
ZIP AGRO
Hydros-System Waldemar Zimiński
Raiffeisen Agro-Technika Sp z o.o.
Hydro-Masz
Euro Elektronika sp. z o.o.
Tekanmotor Sp. z o.o.
Fabryka Wyrobów Metalowych "BRAT-MET"Sp. z o.o.
SIPMA S.A.
HITMASZ Henryk Kołtonowski Sp.j.
RB projekt - Biuro projektowe
PHU Grocholewicz
Case IH Polska
PPHU ASTO
Farmer sp. z o.o.
ROLSAd Sp.J.
PPHU FARMASZ
Pro-Vega
Zakład Zaopatrzenia Usług i Produkcji sp. z o.o.
POM Farmasz
PAM-WWW.FRACKIEWICZ.EU
P.P.U.H.Remix-Oil
AgriTrucks Szendryk
ANT-Polska
Tanie Maszyny Rolnicze
EMMAROL Sp. z o.o.
MARK-ROL Marek Piniasrki
Farmexpert
Biuro Rachunkowe LMT
Technika Rolniczo-Budowlana "ROL-TECH"
ASOC "URPOL" WALERIAN KUNERT
PPHU FARMASZ
TORNUM POLSKA Sp. z o. o.
Pneumat System Sp. z o.o.
Agriaffaires.pl
Agriaffaires.pl
Strefarolnika.pl
Stanimpex
Rad Pol
FOMIR Michał Ilczyszyn

Ostatnio komentowane
Szymon
Treść:
Czy ktoś wie ile może kosztować tur do ursusa 5714 kto ma do sprzedani proszę wysłać link albo pisać na pocie szymon297@onet.pl
dodano:22.04.2015 20:07:48
[zobacz]

Stachu
Treść:
Szukam tura do traktora URSUS 5714 czy ktoś by mógł podać jakiś salon gdzie mógłbym kupić lub ma na sprzedanie
dodano:22.04.2015 20:10:45
[zobacz]

Grzegorz
Treść:
Czy jest możliwość montażu rewersu do ursusa 5714?
dodano:07.06.2015 12:52:54
[zobacz]

kłusownik
Treść:
podpisuję się pod opinią "emi", żałuję zakupu tego wynalazka...
dodano:01.08.2015 11:55:21
[zobacz]

kłusownik
Treść:
podpisuję się pod opinią "emi", żałuję zakupu tego wynalazka...
dodano:01.08.2015 13:21:25
[zobacz]

Micahł M-ce
Treść:
Śmigamy od 3 lat na 190tce, wszystko cacy :: )
dodano:11.08.2015 15:03:51
[zobacz]

pepsi
Treść:
http://allegro.pl/tur-ladowacz-czolowy-metal-fach-t229-1-t229-pronar-i5671070694.html
dodano:27.09.2015 14:46:54
[zobacz]

rüzgar
Treść:
But if someone gets his boxers in a knob more than slapstick Nazis or clueless anal Hitler autographing the Seed Register for Indiana Jones, then they just aren't going to be the right hearing for Inglourious Basterds. In deed they shouldn't be attention fun movies at all
dodano:27.11.2015 17:55:13
[zobacz]

janek
Treść:
W u5714 jest prawie 5tys.mth :)tylko 2 poważne awarie a tak to podzespoły eksploatacyjne :) na następny sezon dostanie nowe przednie buty.czy wiecie może czy jest sens montować w nim klimatyzację a ciągnik jest z 2004 roku
dodano:28.12.2015 21:13:51
[zobacz]

rolnik
Treść:
Nie polecam!!! Oszuści!!!! Kupiłem ich ciągnik 5 lat temu. Były z nim ciągle problemy- kilka razy był w serwisie w czasie gwarancji. Ostatnio pojawiła się większa awaria silnika i.... okazało się, że w moim ciągniku jest około 14-letni silnik, który pochodzi z demontażu z innego ciągnika!!!
dodano:15.06.2016 19:45:45
[zobacz]


wydawnictwo: Miacom-Studio | mapa strony |